Dźwigi »
Platformy / windy dla niepełnosprawnych - Warszawa, Olsztyn
Jako specjaliści w zakresie dźwigów osobowych zajmujemy się również urządzeniami dla niepełnosprawnych. Te, które proponujemy, nadają się zarówno do lokali prywatnych, jak i placówek publicznych. Wyróżniamy ich trzy rodzaje – elektryczne, hydrauliczne oraz śrubowe. Każde z nich musi spełniać konkretne wymogi, które sprecyzowane zostały w normie PN-EN 81-70:2005. Mają one związek m.in. z udogodnieniami dla osób mających problemy z poruszaniem się. Dotyczą na przykład:
- wyposażenia w poręcze czy kasety wezwań,
- różnego rodzaju przycisków opisanych alfabetem Braille’a,
- wyposażenia w informację głosową (np. o dojeździe do przystanku).
Winda dla niepełnosprawnych
Winda dla osób niepełnosprawnych to niezwykle pomocne rozwiązanie. Przy jej pomocy, pomimo trudności z poruszaniem, można dostać się na dowolne piętro urzędu, szpitala, instytucji publicznej, bloku mieszkalnego czy nawet w domu jednorodzinnym. Winda przeznaczona do transportu osób z niepełnosprawnością ma wysokość podnoszenia do 450 cm oraz udźwig do 400 kg. Przejazd jest komfortowy za sprawą zastosowanych mat wyciszających, które wygłuszają dźwięk mechanizmu w czasie jego pracy. Koszt inwestycji zależy od rodzaju windy, materiałów, z jakich została wykonana, parametrów technicznych oraz specyfikacji.
Winda w szybie samonośnym
Windę dla niepełnosprawnych montuje się w szybie samonośnym na zewnątrz budynku i ma ona wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Wyposażona zostaje w system łagodnego startu oraz stopu w sytuacji awaryjnej. Warto dodać, że ma także elektryczny zjazd awaryjny. W dwóch lokalizacjach — na dolnym i górnym przystanku — winda wyposażona jest w drzwi termoizolacyjne wychylne. Standardowym sposobem zasilania windy jest zastosowanie falownika z instalacji jednofazowej.
Podnośnik dla niepełnosprawnych
Kolejnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych jest specjalnie zaprojektowany podnośnik. Stosuje się go w czasie wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych, higienicznych, a także w ośrodkach rehabilitacyjnych czy szpitalach. Warto wspomnieć, że poszczególne elementy wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia trwałość oraz gwarancję wieloletniego użytkowania.
Podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
Dziś coraz więcej budynków wyposażonych jest w specjalne podjazdy dla niepełnosprawnych. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie w montażu oraz eksploatacji, niż urządzenia dźwigowe, jednak sprawdza się wyłącznie w przypadku niewielkich wysokości. Podjazd cechuje stabilna konstrukcja o określonym stopniu nachylenia, a także wykończenie zabezpieczające przed negatywnym wpływem czynników pogodowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszej firmy.