Dźwigi » schody ruchome

Chodniki ruchome

Schody ruchome służą do przemieszczania się osób między kondygnacjami wewnątrz budynku oraz na zewnątrz. W przypadku montażu na zewnątrz niezbędne jest ich przystosowanie. Najlepiej by miały zadaszenie, ogrzewane poręcze, nawiew maszynowni, ogrzewaną płytę grzebieniową. Schody ruchome składają się z konstrukcji nośnej, taśmy stopniowej, poręczy, zespołu napędowego, silnika, aparatury sterowej. Schody mogą mieć bieg pojedynczy, podwójny, krzyżowy, pojedynczy ciągły, podwójny ciągły lub krzyżowy ciągły. Jest to uzależnione od specyfiki obiektu, natężenia ruchu itp.

Chodniki ruchome – fachowy montaż

Tworzymy zespół wykwalifikowanych inżynierów oraz monterów specjalizujących się w montowaniu zarówno schodów, jak i chodników ruchomych. Zapewniamy kompleksową obsługę, co oznacza, że biorąc pod uwagę Twoje potrzeby, jak również uwarunkowania techniczne obiektu dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, po czym przygotujemy projekt, zrealizujemy instalację oraz uruchomimy schody bądź chodnik ruchomy. Klientów zainteresowanych naszymi usługami zachęcamy do poznania pełnej oferty!

Dlaczego warto zamontować chodniki ruchome?

Urządzenia umożliwiające transport poziomy o niewielkim stopniu nachylenia, czyli chodniki ruchome, to innowacyjne rozwiązania, które wykorzystuje się między innymi na lotniskach, dworcach kolejowych, stacjach metra, w centrach handlowych, obiektach sportowych czy szpitalach. Ich zastosowanie zdecydowanie wpływa na poprawę wygody w miejscach, gdzie uczęszczają osoby starsze, rodzice z wózkami dla dzieci lub podróżujący z bagażem. Poza tym montaż urządzeń pozwala na organizację przestrzeni oraz wyznaczanie konkretnych tras dla ludzi, co zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje szansę wystąpienia kolejek. Opcja montażu na końcu ścieżki automatu sprawdzającego bilet ogranicza też możliwość nieuprawnionego wejścia na teren obiektu. Chcesz zainwestować w chodnik ruchomy? Skontaktuj się z nami już dziś!